Що варто знати про Китай та китайські товари – в тому числі про насоси

Чимала частина продукції SK Trading Group має китайське походження. У деяких споживачів це викликає питання – чи варто, чи це якісно, чи нема тут підводних каменів? Подібні питання апелюють також до загального міфу «що все китайське є нижчої якості, ніж європейське». Реалії насправді інші.

Фабрика світу

Китай давно став «фабрикою світу» - в ньому виробляється кожна 5-та річ в світі. Включно з високотехнологічними товарами. Згідно цього джерела Китай перший в світі по виробництву автомобілів, персональних комп’ютерів, кондиціонерів, енергозберігаючих ламп, мобільних телефонів, суднобудування, не кажучи вже за продукти з більш низькою доданою вартістю як цемент чи свинина.

Якщо ви уважно подивитесь на свої гаджети, бренди яких є всесвітньо відомі – хоча б ті ж Apple чи Samsung, ви можете помітити ‘made in China’. Те саме стосується й промислових брендів та обладнання – бренди як Siemens, General Electric, ABB, Toyota, John Deere, Caterpillar та маса інших мають свої заводи в Китаї. Чого до речі не скажеш про Україну.  Тому якщо вже порівнювати, то, на жаль, маємо розуміти що «фабрика світу» давно обігнала нас в технологіях – хоча б тому, що чимало з них, зайшли туди разом з світовими лідерами. Видання Forbes.ru пише, що Китай перевершив Європу і Штати за обсягом експорту високотехнологічних товарів, а Росія, наприклад, залишилася на тому ж етапі, що й 20 років тому. Прикро констатувати, що великого прогресу немає й в українських виробників високотехнологічного обладнання. Експорт України – це більше як 70% сировина, продукція сільського господарства та напівфабрикати.Позиціонування Китаю в світі змінюється на очах. З «найбільшого конвейєра» світу, де дешева робоча сила працює на складанні простих товарів Китай перетворюється на високотехнологічного виробника - доля продуктів з високою доданою вартістю невпинно зростає.


 

Власний технологічний рівень Китаю

Ще з середини 2000-их світ почав говорити про інший Китай – високотехнологічний, роботизований, з потужними R&D центрами і де все частіше почали з’являтись й власні китайські бренди. Китай – ядерна держава, що володіє 14 ядерним реакторами і будує ще два десятки. Згідно повідомленням Всесвітньої ядерної асоціації, ця країна планує збільшити ядерні потужності до 80 гігават до 2020 року ( в 2010 році було всього 10.8 гігават).

А в 2012 році Китай вже випередив Німеччину за кількістю зареєстрованих патентів. Більше патентів реєструють лише у США та Японії. Причому з 650 тисяч винаходів та рацпропозицій, заявлених у Китаї, 60 відсотків зроблені на власних підприємствах. Чимало експертів тоді заявили - "Це демонструє нам, що трансформація китайської системи інновацій завершена".Насосне виробництво в Китаї

Внутрішній ринок насосів всіх видів в Китаї є найбільшим у світі й у 2012 оцінювався більше 9 млрд доларів. Для порівняння – вітчизняні експерти весь ринок СНД в тому ж році оцінювали в 800 млн – 1 млрд доларів США. Україна в ньому займала в ньому не більше 10%. 

Величезні розміри ринку та його 12% щорічний ріст спонукали до входу на китайський ринок як західних виробників, так і інвестицій в цей ринок місцевих компаній. Сегмент вакуумного обладнання згідно цього джерела мав найбільший ріст не менше 25%.  І компанії які вчасно інвестували в цей сегмент дуже добре себе сьогодні почувають.

До них відносяться й ті, які представлені на нашому сайті  - як EVP Vacuum Technology. Це типовий представник нової генерації якісного китайського виробника. EVP знаходиться в найбільшому фінансовому центрі Китаю – Шанхаї. Започаткований в 1996 році, сьогодні це великий світовий експортер (більше 80 країн світу), з великим R&D ресурсом та одним з кращих в світі портфелів вакуумного обладнання. Оборот складає близько 2 млрд доларів США, хоча на заводах працює всього 500 чоловік. Виробництво сертифіковане по стандарту ISO 9000:2008, продукти мають сертифікацію DIN та CE.Завод EVP Vaccum Technology в Шанхаї збудований в 1996 році займає площу 50 тис кв метрів.

Це відео дає уявлення про виробництво насосів великої потужності. На ньому добре видно також рівень оснащеності виробничих активів, їх автоматизації та комп’ютеризації. 

 

Публікація на нашому сайті дає порівняння насосів EVP з аналогічними російськими та італійськими продуктами.  По сукупності параметрів рахунок однозначно на користь EVP.

**********

Отже, завершуючи цей невеличкий огляд «сучасного, високотехнологічного китайця», якого й ми пропонуємо українським промисловим підприємствам, зазначимо головні їх риси, притаманні подібним брендам. Це висока якість, надійність, дуже широкий асортимент – і все це на фоні ціни, що нижча за європейську на 20-50%.  Саме тому ця продукція знаходить все більший попит у вітчизняного споживача.

СК Трейдинг Групп

Рассылаем только значимую информацию